ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA EKO-OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2022/2023

14 lutego 2023

Dzisiaj w złotoryjskim ratuszu odbyło się wyróżnienie uczestników 4. edycji konkursu na eko-ozdobę choinkową.

Technika wykonania prac była dowolna. Liczył się pomysł i kreatywność przy jej tworzeniu. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, do których konkurs był skierowany, wykonali piękne ozdoby przy użyciu tworzyw nadających się do recyklingu (np. opakowania papierowe, szklane, plastikowe) lub z materiałów pochodzenia naturalnego (np. patyki, gałązki, korek, mech, słoma, szyszki).

W konkursie udział wzięło 72 dzieci, co bardzo pozytywnie zaskoczyło organizatorów. Każdy z uczestników otrzymał taką samą nagrodę. – Cieszę się bardzo, że tak licznie wzięliście udział w naszym konkursie, który ogłosił Wydział Gospodarki Odpadami. Cieszymy się, że jego pracownicy mieli ogromną zagwozdkę, kogo nagrodzić, gdyż wszystkie prace były piękne. Ostatecznie postanowili nagrodzić każdego uczestnika – mówił burmistrz Robert Pawłowski.

Nasze przedszkole reprezentowały w konkursie; Filip Węgliński, Adam Sawiński, Amelia Fogiel, Kacper Czaja, Stanisław Ardelli, Julian Rudziewicz oraz Antoni Rogoziński.

fot. ozdób z archiwum WGO