Dzień Dyni 2022

DZIEŃ DYNI 2022

Dzień Dyni w maluchach w przedszkolnej jedynce choć zorganizowany "na ostatnią chwilę" w ostatni piątek października przebiegtł w miłej zabawowej atmosferze. "Skarbusie" miały okazję poznać rózne rodzaje dyń, okreslać ich kolory, porównywać wielkość. Dyniowy stworek najpierw zaprosił dzieci do gimnastyki buzi i języka. Dzieci poznały rózne etapy rozwoju dyni, jej budowę oraz wygląd od środka. Poznawały dynię wielozmysłowo. Smakowały pysznych dyniowych placuszków. Segregowały dynie na małe i duże oraz układały według wielkości wzrastajacej i malejącej. Był również dyniowy taniec oraz zabawy sportowe z udziałem dyń. Przedszkolaczki pokonywały dyniowy slalom, skakały, przez dynie oraz turlały dynie po dywanie. Każdy otrzymał na zakończenie dnia pamiatkowe niespodzianki na dyniowym talerzyku w postaci dyniowego lizaczka, stworka-potworka oraz gwizdka. Dziekujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego fajnego dnia. Czekamy na kolejne pełne niespodzianek i fajnych zabaw dni z kalendarza świąt nietypowych.

17 lutego 2023