SPOTKANIE Z POEZJĄ 2021

17 lutego 2022

„Zabawy z poezją”

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Złotoryi zakwalifikowały się do udziału w „Narodowym programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”. Ma on na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzbogacanie zasobu biblioteczek przedszkolnych, zakup nowości wydawniczych i wykorzystanie ich w edukacji.

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteka Publiczną, która zorganizowała dnia 29 listopada 2021 r. i zaprosiła przedszkolaki na spotkanie autorskie z Panem Poetą, mieliśmy możliwość uczestnictwa we wspaniałym wydarzeniu. Wizyta animatora zabaw i bajkopisarza w jednym spotkała się u dzieci z ogromnym zadowoleniem i zaciekawieniem. Pan Poeta opowiadał swoje rymowane historie, prezentując książeczki swojego autorstwa. Jego opowieści bawiły treścią i uczyły morałem. Zaprosił dzieci do kreatywnych, przepełnionych uśmiechem zabaw. Było więc karmienie kury, falujące morze z mnóstwem wielobarwnych balonów. Wiele radości sprawiło przedszkolakom przebieranie się w kolorowe stroje, dopełnione rekwizytami.

Dzięki temu spotkaniu autorskiemu dzieci z naszego przedszkola jeszcze bardziej pokochały książki i poezję. Ogromnie dziękujemy Bibliotece za zaproszenie a panu poecie za wspaniała zabawę, mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.

Pielęgnować będziemy nasze zamiłowanie do literatury dziecięcej na każdym etapie naszej edukacji od malucha do starszaka.