ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2021

17 lutego 2022

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2021

„Kto ty jesteś? Polak mały!”

W tygodniu poprzedzającym polskie narodowe święto uczyliśmy się historii naszego kraju, symboli narodowych, znaczenia słowa „niepodległość”. Są to trudne tematy do zrozumienia dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Różnorodne formy stosowane na zajęciach pozwoliły łatwiej zrozumieć i zapamiętać przerabianą tematykę.

10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci ubrane na galowo wzięły udział w przedszkolnej uroczystości. Program przygotowała grupa starszaków z pomocą grup młodszych. Eko-Skrzaty odtańczyły krakowiaka, Leśne Skrzaty odśpiewały piosenkę „Mały Patriota”, a na zakończenie wszyscy razem w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”  odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.