DZIEŃ KROPKI 2021

17 lutego 2022

Kropka na tropie talentów przedszkolaków.

Międzynarodowy dzień kropki od pięciu lat jest bardzo uroczyście obchodzony na całym świecie 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Ten niezwykły dzień świętowały także złote skrzaty z przedszkolnej jedyneczki. Przedszkolaki w raz  z rodzicami przygotowały na tę szczególną okazję stroje i ubiory w kropki, cętki, łatki małe i duże. Niektóre dzieci same ozdobiły swoje stroje w kropki.

Przedszkolaki poznały historię bardzo nieśmiałej i nie wierzącej w swoje możliwości, małej dziewczynki o imieniu Vashti . Nauczycielka, która opiekowała się bohaterką, pomogła odkryć jej talent, zmieniła jej myślenie, doceniła wysiłek i umocniła jej pozytywny wizerunek.

Wychowawczynie z przedszkola zorganizowały tego dnia wiele zabaw i różnorodnych, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty, poznać ich mocne strony, by je potem zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Powstały kropeczkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, labirynty, prezentacje talentów, podczas których dzieci z chęcią prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, artystyczne, zręcznościowe i zwinnościowe. W każdym przedszkolaku odkryliśmy „pokłady ukrytego talentu”.

Na zakończenie tego niecodziennego święta, każde z dzieci otrzymało pamiątkę kropkową, w postaci dyplomu, medalu lub balonika. Każde mogło zrobić sobie zdjęcie w okolicznościowej scenerii kropek  w foto budce.

Każdy z nas, mały i duży, jest w czymś dobry, a może nawet znakomity. Trzeba tylko się o tym przekonać i uwierzyć w swoje siły.