Aktualności/ Ogłoszenia

DZIEŃ DINOZAURA 2022

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 znów obchodzą nietypowe święto – Dzień Dinozaura

Grupa III „Eko-Skrzaty” cały dzień poświęciła prehistorycznym stworzeniom. Nauczycielki prowadzące grupę Karolina Zatorska i Karolina Klimkowicz przygotowały wiele zabaw umilających ten dzień. Dzieci poznały różne ciekawostki z życia dinozaurów, dowiedziały się kim jest paleontolog,  wydobywały zakopane w mące dinozaury oraz brały aktywny udział w konkurencjach ruchowych. Był dinozaurowy tor przeszkód, a także wyścig w specjalnie przygotowanych na tę okazję butach dinozaura.

To nie był jeszcze koniec atrakcji. Tego dnia starszacy z grupy III przyszli do przedszkola w piżamach i oprócz Dnia Dinozaura miłym zakończeniem tygodnia była piżama party.

Nauczycielki z Przedszkola Miejskiego nr 1 mają głowy pełne ciekawych pomysłów, więc Rodzicu jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało wspaniałe wspomnienia z okresu przedszkolnego zachęcamy do zapisania   do naszego Przedszkola. Rekrutacja rusza już w marcu.

28 lutego 2022

KARNAWAŁ 2022

Bal Karnawałowy

Karnawałowe szaleństwo w roku 2022 przypadło w naszym przedszkolu w ostatnią środę lutego. Mimo trwającej pandemii postanowiliśmy szaleć na całego.

Zabawa rozpoczęła się tuż po śniadaniu.  Zebraliśmy się wszyscy, przebrani w karnawałowe stroje, w specjalnie udekorowanej na tę okazję balowej sali. Wspólnie z Panią Małgosią-animatorką zabaw wyruszyliśmy na „muzyczną wycieczkę do ZOO”. Różne wesołe zabawy zachęcały dzieci do śmiałego wyginania ciała, naśladowania zachowania małp, słoni czy też wijących się węży. Formowaliśmy pociągi odjeżdżające w rytmie muzyki w różne strony świata, przez stacje, na których aby wyruszyć w dalszą drogę trzeba było wykonać określone zadanie. Bawiliśmy się też w kołach małych i dużych oraz zaprzyjaźnionych grupkach i parach. Nie było czasu na nudę. Wspaniała muzyka nie pozwalała odpocząć ani na chwilę. Pani animatorka wymyślała coraz fajniejsze zabawy, którym nie było końca. Bawiliśmy się wszyscy razem póki starczyło nam sił.

Uwieńczeniem szałowego balu był ogromny deszcz baniek mydlanych. Staraliśmy się złapać je wszystkie przy dźwiękach ulubionego dziecięcego utworu „Bańkę łap…”. Zabawa się zakończyła, a nam pozostaną wspaniałe wspomnienia, utrwalone na klatkach zdjęć profesjonalnej sesji fotograficznej oraz filmikach nakręconych przez nauczycielki. Cóż, wszystko się kończy, ale warto dla tych chwil żyć i czekać na następne.

28 lutego 2022

DZIEŃ KOTA 2022

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Złotoryi  hucznie obchodziły nietypowe święto „Dzień Kota”

„Eko Skrzaty” z grupy III od samego rana razem z nauczycielkami Karoliną Zatorską i Karoliną Klimkowicz zdobywały wiedzę na temat życia kotów, ich pielęgnacji i żywienia oraz różnych ras kotów żyjących w środowisku naturalnym. Oprócz tego nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych, picia mleczka jak kotek czy zwijania włóczki na czas. Przedszkolaki miło spędziły dzień przy układaniu puzzli, a także rozwiązywaniu kocich, matematycznych łamigłówek. Na koniec wszystkie dzieci wykonały kocie maski, które umiliły im resztę dnia w przedszkolu.
Podczas tych zabaw nie zapomnieliśmy, ze jednym z głównych celów tego święta było uwrażliwienie i zwrócenie uwagi dzieci na los bezdomnych zwierząt. Każdy przedszkolak przyniósł karmę, która będzie przeznaczona dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Warto od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na los bezdomnych zwierząt, bo to one dają nam w życiu najwiecej radości, przyjaźni i przywiązania.
21 lutego 2022