Spotkanie z pielegniarką

7 stycznia 2018

Pod koniec listopada odbyło się spotkanie z  panią pielęgniarką Katarzyną Woźniak- Rychlicką .Dzieci przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwaga słuchały jak pani opowiadała o swojej pracy  pielęgniarki. Pani Kasia zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy  i wyjaśniła do czego służą.Omówiła piramidę zdrowego żywienia, zwróciłą uwagę na szkodliwość niektórych produktów .Pokazała jak właściwie myć zęby aby były zdrowe oraz pozwoliła każdemu dziecku posłuchać bicia własnego serduszka za pomocą stetoskopu.  Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i podziękowały  za ciekawe spotkanie  wręczając własnoręcznie wykonany obrazek przedstawiający pielęgniarkę.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Woźniak-Rychlickiej za poświęcony czas, zaangażowanie oraz miłą wizytę w naszym Przedszkolu.