KARNAWAŁ 2022

28 lutego 2022

Bal Karnawałowy

Karnawałowe szaleństwo w roku 2022 przypadło w naszym przedszkolu w ostatnią środę lutego. Mimo trwającej pandemii postanowiliśmy szaleć na całego.

Zabawa rozpoczęła się tuż po śniadaniu.  Zebraliśmy się wszyscy, przebrani w karnawałowe stroje, w specjalnie udekorowanej na tę okazję balowej sali. Wspólnie z Panią Małgosią-animatorką zabaw wyruszyliśmy na „muzyczną wycieczkę do ZOO”. Różne wesołe zabawy zachęcały dzieci do śmiałego wyginania ciała, naśladowania zachowania małp, słoni czy też wijących się węży. Formowaliśmy pociągi odjeżdżające w rytmie muzyki w różne strony świata, przez stacje, na których aby wyruszyć w dalszą drogę trzeba było wykonać określone zadanie. Bawiliśmy się też w kołach małych i dużych oraz zaprzyjaźnionych grupkach i parach. Nie było czasu na nudę. Wspaniała muzyka nie pozwalała odpocząć ani na chwilę. Pani animatorka wymyślała coraz fajniejsze zabawy, którym nie było końca. Bawiliśmy się wszyscy razem póki starczyło nam sił.

Uwieńczeniem szałowego balu był ogromny deszcz baniek mydlanych. Staraliśmy się złapać je wszystkie przy dźwiękach ulubionego dziecięcego utworu „Bańkę łap…”. Zabawa się zakończyła, a nam pozostaną wspaniałe wspomnienia, utrwalone na klatkach zdjęć profesjonalnej sesji fotograficznej oraz filmikach nakręconych przez nauczycielki. Cóż, wszystko się kończy, ale warto dla tych chwil żyć i czekać na następne.