"Szałowy Dzień Dziecka"

10 czerwca 2021

Pomimo trwającej pandemii zorganizowaliśmy Dzień Dziecka pełen zabaw, pląsów, tańców i konkursów. Od samego rana świeciło słonko, a dzień zapowiadał wiele atrakcji  i niespodzianek . Wszystkie dzieci zgromadziły się w ogrodzie przedszkolnym, aby wspólnie bawić się i świętować. Pani Dominika porwała dzieci do tańca przy dźwiękach ulubionej, płynącej z głośników muzyki. Dzieci chętnie odtańczyły taniec  pszczółki, taniec rekina oraz wygibasowy taniec króla Juliana. Nauczycielki Karolina i Ola przygotowały wiele sportowych konkurencji i zabaw ruchowych. W przeciąganiu liny bezkonkurencyjne były "Eko Skrzaty". Pokonywanie tunelu najsprytniej wychodziło "Skarbusiom", zaś  "Leśne Skrzaty" najlepsze okazały się w slalomie. Zabawom i śmiechom nie było końca. Zabawy z chustą Klanzy wyzwoliły u dzieci wiele niesamowitych emocji, a współdziałanie w nich bardzo zbliżyło i zintegrowało wszystkie "Złote Skrzaty". Dzieci chętnii pozowały w pamiątkowej i niecodziennej sesji fotogeraficznej.

Wielką atrakcją okazały się bańki mydlane w niezliczonych ilościach, które niczym szarańcza opanowały nasze podwórko. Uroczystość dopełniła kolorowa i słodziutka wata cukrowa, kręcona przez Panią Iwonkę. Wózek z watą był oblegany przez spragnione słodkości przedszkolaki. Natomiast Pani Agnieszka zaserwowała dzieciom smaczne lody dla ochlody. Całości dopełnuli rodzice przygotowując kosmczny poczęstunek.